Střediskový oheň

V sobotu 5. 10. proběhl v dopoledních kodinách Kostitřas, kterého se tento rok zúčastnilo 12 odvážlivců (neboť celé dopoledne sužoval déšť). Závodilo se v kategorii světlušky, vlčata, skauti a skautky tento rok závodili společně a nakonec kategorie dospělých.

Po náročném a hlavně mokrém závodu se sečetly body a pro tento rok putovní cenu získal oddíl Jižní kříž.

Na Kostitřas navazoval střediskový oheň – tradiční akce, kde se sejdou oddíly ze střediska, zpívají u ohně, opékají špekáčky a společně se seznamují. Po slavnostním zahájení jsme se pustili do promítání fotek jednotlivých oddílů – shlédli jsme opravdu zajímavé činnosti, například zimní výpravy, malé benjamínky se zvířátky v Zoo Hodonín, táborové fotky a spoustu dalších .

Následně jsme si zahráli Dobrý den Pane, kde jsme se seznámili napříč oddíly, a potom se přesunuli k ohni, kde na nás čekala opékátka a špekáčky. Některé byly černé, některé nedodělané, jiné vypadaly jako chobotnice a jiné jako ježci, přesto jsme si na nich pochutnali!