Proč skauti stáli u sochy Masaryka?

Hodonínští skauti v sobotu 7. 3. již podruhé oslavili výročí narození Tomáš Garrigue Masaryka čestnou stráží u jeho sochy na náměstí 17. listopadu.

Rozhodli se tak činit, neboť demokratické základy, na kterých založil Československou republiku jsou velice blízké hodnotám skautingu. O tom svědčí i to, že oba dva totalitní režimy organizaci Junák zakázaly – proto je pro ně ctí, že v dnešní demokratické době můžou veřejně uctít památku „prezidenta Osvoboditele“.

Za službu vlasti a středisku Přátelství Hodonín děkujeme: Adéle Šaňkové, Alexandře „Saši“ Vilímkové, Anetě „Žroutu“ Mikulkové, Honzovi „Dobrovolníku“ Matuškovi, Jolaně Vajčnerové, Kateřině Janáčkové, Kateřině Kláskové, Lucii „Koudeli“ Lněníčkové, Magdě Strnadové, Martině Kračmerové, Michaele „Majky“ Kývalové, Michaele „Mishi“ Chludilové, Tereze Kračmerové, Sebastianu „Lancelotu“ Komínkovi, Stanislavu „Stanu“ Lingovi, Šárce „Špuntíku“ Martinkové a Vladimíru Kračmerovi.